Program partnerski – jak zarabiać z OpiekunBloga

Nasi klienci od dawna biorą udział w Programie Partnerskim Opiekun Bloga, w ramach którego mogą zdobywać nagrody pieniężne, polecając nasze usługi. W ostatnich tygodniach pojawiło się jednak wiele pytań, w tym: jak polecać, by było to skuteczne? Dziś na te pytania odpowiadamy.

Program partnerski obecnie wdraża wiele firm oferujących różnego rodzaju usługi, a kilka z nich wręcz na tym zbudowało swoją potęgę. Pamiętasz jak Twoi znajomi udostępniali kody na przejazdy usług ride-sharingowych? Jak zapraszali Cię do skorzystania z AirBnb planując wakacje? Nie chodziło im wyłącznie o to, byś dołączył/łą do grona użytkowników nowego serwisu, ale i o zdobycie darmowych przejazdów czy środków do wykorzystania na wakacje. Nie ma w tym nic złego. Wszystkie strony wychodzą na tej transakcji korzystnie.

Spójrzmy na wspomniany przypadek serwisu AirBnb, który pozwala wynajmować krótkoterminowo nieruchomości. Mechanizm polega na tym, że osoba polecająca portal niejako „robi reklamę”, w zamian otrzymując środki pieniężne na wakacje. Firma zyskuje nowych użytkowników swoich usług, powiększając swój potencjał. Nowi użytkownicy zaś otrzymują zniżki, by mieć szansę spróbować nowych usług. Jak widać, na transakcji realnie zyskują wszyscy.

Podobnie działa Program Partnerski Opiekun Bloga, który oferujemy naszym klientom. Jeśli jeszcze do niego nie dołączyłeś/łaś to zapraszamy tutaj. Dzięki niemu każdy zadowolony klient może otrzymać prowizję, jeśli za jego poleceniem zarejestrują się kolejni użytkownicy. Prowizja to konkretne środki finansowe, które można wypłacić (po uzbieraniu kwoty powyżej 100 zł) lub przeznaczyć na sfinansowanie wykupionych usług. Przykładowom, może to sprawić, że kolejny rok hostingu będzie darmowy. Ponadto, w ramach afiliacji możecie polecać nie tylko usługi oferowane pod marką Opiekun Bloga, ale i inne rozwiązania, które oferujemy. Jak choćby nasze gotowe sklepy internetowe – OB Shop.

Okej, ale jak zacząć? Jak skutecznie działać, by konto w Programie Partnerskim zgarniało kolejne profity? Jak wypłacić uzbieraną prowizję? Wszystko po kolei!

#1 Krok pierwszy – rejestracja
Każda osoba, która chce zbierać prowizje za polecanie naszych usług powinna wpierw zarejestrować się w Programie Partnerskim.

Po zalogowaniu możesz wygenerować swój indywidualny link afiliacyjny przypisany do konta, uzyskasz informację o uzbieranych środkach, a także listę transakcji dokonanych z wykorzystaniem swojego linku afiliacyjnego. To miejsce, w którym na bieżąco możesz sprawdzać skuteczność swoich działań.

#2 Krok drugi – polecanie usług Opiekun Bloga
Jesteś już aktywnym członkiem naszego Programu Partnerskiego – gratulacje, jesteś zwycięzcą! Ale prawdziwa wygrana (taka pieniężna) dopiero przed Tobą, a na nią można zapracować na kilka sprawdzonych sposobów, z których każdy wykorzystuje Twój osobisty link afiliacyjny.

Umieszczenie linku w artykule
Skoro już jesteś klientem Opiekun Bloga istnieje spora szansa, że… masz bloga, prawda? 😉 W Twoim przypadku napisanie artykułu, w którym umieścisz swój link afiliacyjny jest najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli zadbasz o odpowiednie SEO takiego artykułu (tytuły, śródtytuły, tagi, słowa kluczowe) i sprawisz, że tekst będzie regularnie odwiedzany przez nowych odbiorców.

Jednak nie może to być byle tekst, tutaj liczy się również kontekst oraz siła Twojej marki osobistej. To oznacza, że Twoi czytelnicy chętniej skorzystają z polecenia, jeżeli tekst nie będzie przypadkowy. Mówiąc wprost – link do usług związanych z blogowaniem może nie zadziałać najlepiej, jeśli umieścisz go obok przepisu na schabowego. Oczywiście, nie mamy nic do schabowych, ale zdecydowanie lepiej sprawdzi się taki link w tekstach związanych z blogowaniem. Przykładowo może być to artykuł, w którym opiszesz kulisy swojej blogowej pracy, korzyści jakie daje Ci tworzenie bloga czy zestaw narzędzi i usług, z których korzystasz do tworzenia treści.

Zobacz jak swoje artykuły napisały dwie osoby, które nas polecają skutecznie:
Ania Maluje 
Jest Rudo 

Umieszczenie baneru na stronie
Innym sposobem, który działa skutecznie jest umieszczenie informacji o Opiekun Bloga w formie baneru na blogu. Baner możesz umieścić w sidebarze (pasek boczny bloga) obok innych informacji: o Tobie, o Twoich mediach społecznościowych, kategoriach itp. Nie narzucasz bezpośrednio informacji o marce swoich odbiorcom, ale długofalowo budujesz jej świadomość. Kiedy jeden z Twoich Czytelników będzie rozważał założenie bloga lub jego przeniesienie na inne serwery, może pomyśleć – „hej, przecież na moim ulubionym blogu była informacja o tym gdzie warto to zrobić”. Jedno kliknięcie i prowizja trafi na Twoje konto.

Media społecznościowe
Każdy twórca, który prowadzi bloga najczęściej dysponuje jeszcze ekosystemem mediów, które uzupełniają komunikację z odbiorcami. Facebook, Instagram, Twitter i inne platformy społecznościowe pozwalają Ci tworzyć mniej skomplikowane, krótsze treści, które docierają do tysięcy osób. Może być to idealne miejsce, by raz na jakiś czas polecić Opiekun Bloga wraz ze swoim linkiem afiliacyjnym. Ważne, by nie robić tego zbyt często, bo zanudzisz i zniechęcisz swoich odbiorców.

Link w stopce
Nie jest to najlepsze miejsce do umieszczania linków afiliacyjnych, ale twórcy bardzo często pokazują w tym miejscu z jakich rozwiązań technicznych korzystają, w tym pojawia się tu link do firmy, na której serwerach dany blog funkcjonuje. To też jest element budowania świadomości marki, która w długofalowym ujęciu może zaowocować spontanicznym przekierowaniem użytkownika do skorzystania z usług Opiekun Bloga.

Bieżąca komunikacja ze znajomymi
Nic nie działa tak dobrze jak osobista rekomendacja. Kiedy otrzymasz od znajomej osoby zapytanie o hosting, serwery i inne skomplikowane kwestie związane z posiadaniem bloga to po prostu podeślij jej swój link afiliacyjny. Kiedy w mediach społecznościowych zobaczysz wątek dotyczący tych tematów i ktoś szuka pomocy – uczyń to samo. Spośród wielu innych odpowiedzi ktoś może skorzysta z Twojej rekomendacji, tym samym powiększając kwotę na Twoim koncie w Programie Partnerskim.

Ile można zarobić w Programie Partnerskim?

Wszystko zależy oczywiście od waszej aktywności, ale by zobrazować możliwości warto się przyjrzeć kilku przykładom, zarówno w przypadku Opiekuna Bloga, jak i naszego sklepu internetowego OB Shop. Wyjściowa stawka prowizji dla uczestników Programu Partnerskiego to 40% wartości pozyskanego zlecenia zarówno w przypadku usług Opiekun Bloga, jak i OB Shop. A zatem polecając Pakiet Startowy Blogera zdobywacie 40% z 199 zł, a zatem 79,60 zł brutto. Dziesięć takich poleceń i kwota robi się już sympatyczna. Podobnie jest w przypadku OB Shop.To kompleksowe rozwiązanie do tworzenia własnych sklepów internetowych ma cenę wyjściową od 49 zł za każdy miesiąc korzystania z jego podstawowej wersji, a wersji kompleksowej 89 zł. Dodatkowo, na starcie należy uiścić opłatę startową w wysokości 99 zł. Prowizja dla partnerów jest naliczana więc od kwoty 188 zł i wynosi 59,20 zł. A wyobraź sobie polecenie tego rozwiązania dziesięciu klientom. Wystarczy już nie tylko na przedłużenie domeny i serwera Twojego bloga, prawda?. 😉

Polecana usługa Pakiet Startowy Blogera (kwoty brutto) Pakiet Startowy Premium z szablonem (kwoty brutto) OB Shop Pro (kwoty brutto)
Koszt usługi 199 zł 499 zł  188 zł
Wysokość prowizji (40% kwoty zamówienia) 79,60 zł 199,60 zł 75,20 zł
Wysokość prowizji przy 5 poleceniach 398 zł 998 zł 376 zł
Wysokość prowizji przy 10 poleceniach 796 zł 1996 zł 752 zł

Podsumowanie

Docierając do tego miejsca zapewne zadajesz sobie pytanie – ok, ale ile z tego będę naprawdę mieć? Sporo oczywiście zależy od Twojego zaangażowania oraz społeczności jaką wokół siebie gromadzisz, ale niemal każdy aktywny uczestnik Programu Partnerskiego jest w stanie zarobić. Ile? Cóż, nie możemy zdradzać konkretnych stawek i osób (RODO i inne regulaminy, których przestrzegamy ;)), ale jedna z najaktywniejszych osób w ramach afiliacji zarobiła już prawie 10 000 złotych. Nie, nie pomyliliśmy się o jedno zero. To już kwota dzięki której możesz np. pojechać na wymarzone wakacje!

Wierzymy, że nasze usługi są najwyższej jakości, a Ty, klient to potwierdzasz. Swoimi poleceniami, słowami uznania, podziękowaniami. Polecasz Opiekuna Bloga niezależnie od możliwości uzyskania z tego tytułu gratyfikacji finansowych, za co jesteśmy Ci bardzo wdzięczni. Uczestnictwo w Programie Partnerskim sprawia zaś, że ta wdzięczność nabiera odczuwalnych dla was i waszych portfeli kształtów. Mamy nadzieję, że tych kilka cennych wskazówek pozwoli poczuć tę wdzięczność jeszcze lepiej. 🙂

Podziel się
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • O mnie

    Maria Kowalska

    Lorem ipsum dolor sit amet, ipsum dolor sit amet, ipsum dolor sit amet…

  • Instagram

  • Facebook

  • Archiwa